• Tydzień VIII

Temat kompleksowy: Wiosenna łąka

Tydzień od 11.05.- 15.05.20r.

Przygotowane zadania i propozycje proszę wybrać wg potrzeb dzieci. Nie należy realizować wszystkich propozycji.

W tym tygodniu dziecko pozna obraz graficzny literki G i utrwali  wszystkie poznane cyfry. Na podstawie filmiku- bajki dowie się co to jest łąka? Pozna jej mieszkańców oraz rośliny. Pośpiewa o owadach z łąki, które są przyjaciółmi naszej planety. Wykona wiosenną łąkę ze Skrzatem Borówką oraz nauczy się rysować lub składać biedronkę. Na osłodę dnia zatańczy układ taneczny do utworu Chocolate i poćwiczy w słońcu. Wysłuchując opowiadania o Cudaczku-wyśmiewaczku pozna emocje i nauczy się z nimi radzić. Tym razem poćwiczy rękę wykonując ćw. grafomotoryczne oraz labirynty.

1. Na pobudkę każdego ranka trochę słodyczy
        • Chocolate choco choco

1. Obejrzyj film – Poznajemy łąkę
        • Wędrówki Skrzata Borówki - odc. 3 – Łąka

Zadanie: Odpowiedz, ile listków może mieć kończyna? Jaki jest ulubiony owad Skrzata Borówki?

• Łąka- praca plastyczna zaproponowana przez Skrzata Borówkę.

Podpowiedź: Do pracy można użyć roślin z domowego ogródka. Jeśli nie posiadacie tektury falistej to rośliny można przyczepić do kartki taśmą klejącą.

• BĄKI Z ŁĄKI | Urwisowo - piosenki dla dzieci

Zadanie: Nauczcie się refrenu piosenki. Czy zapamiętaliście jakie owady są przyjaciółmi naszej planety?

1. Zrób to sam
        • Biedroneczka - RYSOWANE WIERSZYKI

•   Biedronka z origami | bardzo szybkie i proste

Podpowiedź: Jeśli trudno będzie składać kartkę, można powiększyć jej rozmiar
                       np. 11cmx11cm. Biedronkę można wykorzystać do łąki, którą proponował zrobić
                       Skrzat Borówka w  filmiku powyżej.

1. Poćwicz rękę

• Ćwiczenia na słońcu!

,

1. Poznaj literkę G
        • Alfabet dla dzieci po polsku - LITERA G - UBU nauka literek - bajka po polsku

Zadanie: Spróbuj wymienić słowa, które zaczynają się na głoskę G i występowały w tej bajce.

1. Utrwalamy poznane cyferki

• Pszczółka Maja | Bajki na Dobranoc | Polish Fairy Tales

• CUDACZEK WYŚMIEWACZEK cz.1 – Bajkowisko.pl – bajki do słuchania po polsku.

1. Łamigłówki mądrej główki
        • Zgaduj Z Jessem Kto Chce Mieszkać Na Łące Baa