• Tydzień XI

Temat kompleksowy: Dzieci świata

Tydzień od 01.06.- 05.06.20r.

W tym tygodniu dziecko pozna obraz graficzny literki J i utrwali wszystkie poznane cyfry. Poćwiczy kodowanie i odkryje zakodowaną niespodziankę. Obejrzy bajkę o dzieciach z całego świata. Piosenka Majki Jeżowskiej przeniesie je w dalekie kraje. Ono samo odpowiadając na pytania zawarte pod piosenką utrwali jakiej jest narodowości i gdzie mieszka. Wysłuchując kolejnej części opowiadania o Cudaczku-wyśmiewaczku pozna kolejne emocje i nauczy się z nimi radzić. Na poranną  rozgrzewkę tym razem trening fitness dla dzieci. Podczas ćw. gimnastycznych przedszkolak rozwinie umiejętność liczenia. Z okazji Dnia Dziecka  atrakcyjne zabawy w punkcie- Zrób to sam.  (Podst. Ip. 4,5,6,7,9;IIp. 1; IIIp. 2; IVp. 1,2,4,7,8,10,15)

1. Ćw. poranne
          • Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami - trening fitness dla dzieci część 2

1. Obejrzyj bajkę edukacyjną o dzieciach świata
          • My Dzieci Świata  Jesteśmy Dziećmi | Dzień Dziecka 2020 | Wierszyk | Bajki po Polsku

• Kolorowe dzieci -Majka Jeżowska

Zadanie: A Ty w jakim kraju mieszkasz? Jakiej narodowości jesteś? W jakim języku mówisz?- spróbuj odpowiedzieć na pytania.

1. Zrób to sam- ZABAWY NA DZIEŃ DZIECKA
          • Jak zrobić niepękające bańki mydlane do odbijania

Podpowiedź: Jeśli nie dasz gliceryny będą najzwyklejsze bańki pękające, które można wydmuchiwać słomką na blacie stołu.

• Piłeczka antystresowa - jak zrobić ją tanio i szybko #diy #mamawdomu

• Nauka w oparciu o zmysły- żelowy woreczek

1. Poćwicz rękę - grafomotoryka
          • Jak zrobić ciecz nieniutonowską?

Zadanie: Baw się jak długo masz ochotę? Lep kulki, pozwól masie płynąć pomiędzy palcami, ubijaj pięścią.

• Lekcja 4 - Ćwiczenia z liczeniem W PODSKOKACH

Podpowiedź: Podczas piosenki na przywitanie śpiewajcie głośno „My, właśnie my.”

1. Poznaj literkę J
          • Nauka Alfabetu - UBU Poznaje literkę J

Zadanie: Spróbuj wymienić słowa rozpoczynające się głoską J, które słyszałeś w bajce. Poszukaj w swoim otoczeniu przedmiotów, które rozpoczynają się na głoskę J.

1. Utrwalamy poznane cyferki i literki- (do wyboru)

• Jaś i Małgosia - Bajki dla dzieci po Polsku | Bajka na Dobranoc

• Cudaczek-Wyśmiewaczek część 4. (J. Duszyńska) - słuchowisko - bajka dla dzieci (audiobook)