• Tydzień IX

Temat kompleksowy: Poznajemy zawody

Tydzień od 18.05.- 22.05.20r.

W tym tygodniu dziecko pozna obraz graficzny literki Ł i utrwali  wszystkie poznane cyfry. Będzie doskonaliło również przeliczanie w zakresie do 10.  Na podstawie bajki pozna zawody  i miejsca ich wykonywania. Podczas zabaw z piosenką i rymowankami poćwiczy poczucie rytmu  i słuchu.  Opowie rodzicom, kim chciałoby zostać w przyszłości a następnie wykona pracę plastyczną wg własnego upodobania. Zachęcam do zabawy w piekarza i zrobienia wraz z dzieckiem przepysznych bułeczek na śniadanie lub kolacje. Dzięki temu dziecko nauczy się pomagać w obowiązkach domowych, a jednocześnie poćwiczy  przeliczanie, sylabizowanie, poszerzy słownictwo, zdobędzie ogólną wiedzę o produktach spożywczych i ich wykorzystaniu.  Sprawność manualną  ręki przedszkolak wyćwiczy realizując wybrane karty grafomotoryczne. Wysłuchując kolejnej części opowiadania o Cudaczku-wyśmiewaczku pozna wybrane emocje i nauczy się z nimi radzić.    Na zachętę  dla niejadków bajka o przygodach Tupcia Chrupcia. Jak co dzień na poranną  rozgrzewkę układ taneczny a następnie ćwiczenia gimnastyczne.

1. Ćw. poranne- codzienna porcja energii
        • Dayiro - Chu chu ua | La Casa de Mickey

1. Obejrzyj film – Zawody
        • Poznajemy miejsca pracy i różne zawody - 123 Edukacja

Zadanie: Spróbujcie wymienić zawody jakie pojawiły się w tej bajce. A Wy Kim

chcielibyście/chciałybyście zostać w przyszłości? Opowiedzcie o tym mamie lub
                     tacie.

Podpowiedź: Karta ma 3 poziomy trudności. Proszę wybrać właściwy dla swojego dziecka.

• Wujek Ogórek - ZAWODY - Piosenki Wujka Ogórka

Zadanie: Zwiń gazetę lub kartkę w cieniutki  rulonik, sklej taśmą. Wyobraź sobie,
                    że jest to  „czarodziejska różdżka.”  Poczaruj rytmicznie przy słowach piosenki:
                    „Magik Hokus-pokus -3x, pokazuje czary.”

1. Rymowanki, wyliczanki
        • Rymowanki - wyliczanki Rytmika dla dzieci Rozwój mózgu

Zadanie: Wybierzcie sobie rymowankę, która najbardziej przypadła Wam do gustu.
                    Nauczcie się jej na pamięć. Przy jej powtarzaniu możecie używać „czarodziejskiej
                    różdżki” i rytmicznie nią „czarować.”

1. Zrób to sam- (do wyboru)
        • Kucharz z rolki po papierze toaletowym

• Wymarzony zawód- Wybierzcie kolorowankę z ulubionym zawodem. Pomalujcie farbami zwracając uwagę na szczegóły. Korzystajcie z szerokiej palety barw. Pamiętajcie, że przed zmianą koloru farby należy dokładnie wypłukać pędzelek. Jeśli
          nie macie farb, pracę można wykonać kredkami lub pastelami.

-Kolorowanka - Mechanik samochodowy.pdf

-Kolorowanka - Taksówkarz.pdf

-Kolorowanka - Pielęgniarka.pdf

-Kolorowanka - Fryzjer.pdf

• Piekarz- Proponuje wypiekanie bułeczek na kolacje lub śniadanie. W załączniku przesyłam przepis i zdjęcie podglądowe mojej bułeczki. Dzieci mogą pomagać dozując produkty, ustawiając czas na minutniku. Podczas pracy mogą nazywać produkty, dzielić je na sylaby, wyróżniać pierwszą głoskę, przeliczać.

- Pszenne bułeczki - Pszenne_bułeczki.pdf

1. Poćwicz rękę- grafomotoryka (do wyboru)

• WIELKIE PORUSZENIE Piosenka Dla Dzieci - RUCH TO ZDROWIE

1. Poznaj literkę Ł
        • Nauka Alfabetu - UBU Poznaje literkę Ł

Zadanie: Spróbuj wymienić słowa, które zaczynają się na głoskę Ł i występowały w tej bajce.

1. Utrwalamy poznane cyferki- (do wyboru)

• BAJKOCZYTANIE - Tupcio Chrupcio nie chce jeść (Anna Casalis)

• CUDACZEK WYŚMIEWACZEK cz.2 – Bajkowisko.pl – bajki do słuchania po polsku.