• Tydzień XII

Temat kompleksowy: Afrykańska dżungla

Tydzień od 08.06.- 12.06.20r.

W tym tygodniu dziecko pozna obraz graficzny literki H i utrwali wszystkie poznane cyfry.  Obejrzy bajkę o afrykańskich zwierzątkach i kontynencie Afryka. Będzie miało możliwość wykonania z papierowego talerzyka wybranego zwierzątka egzotycznego oraz śpiewania i pokazywania jak poruszają się zwierzęta Afryki. Ćw. poranne i gimnastyczne przeniosą dzieci w świat afrykańskiej dżungli. Bajka o księżniczce wprowadzi w świat emocji, z którymi trudno sobie poradzić. (Podst. Ip. 4,5,6,7,8,9;IIp. 1,6; IVp. 1,2,4,7,8,15,18)

1. Ćw. poranne
        • Układy taneczne # 2 - Wyprawa do dżungli

1. Obejrzyj bajkę edukacyjną o afrykańskich zwierzętach i kontynencie Afryka
          • Zwierzęta afrykańskie - Bajka dla dzieci

Zadanie: Czy udało Ci się zapamiętać jakie zwierzęta żyją w Afryce? Spróbuj je wymienić.

• Tridulki - Afryka dzika

Zadanie: Przy pomocy dorosłego, starszego brata lub siostry odszukajcie na globusie, mapie
             świata lub  w Internecie kontynent Afryki. Sprawdźcie, czy jego kontury są takie same jak te
             prezentowane w piosence.

• DŻUNGLA Akademia Smyka

Zadanie: Zaśpiewaj i zatańcz z dziećmi.

1. Zrób to sam
        • Kreatywna dżungla z papierowych talerzyków

Zadanie: Wykonaj tylko ulubione zwierzę żyjące w Afryce.

Podpowiedź: Do wykonania pracy potrzebne będą 2 tekturowe opakowania po jajkach.

1. Poćwicz rękę- grafomotoryka ( do wyboru)

Zadanie:  Podczas czytania tekstu przez dorosłego, brata lub siostrę dziecko powinno naśladować zachowania zwierząt. Zwłaszcza wyrazy zaznaczone w tekście kursywą. Czytać należy wolno, robiąc przystanki aby dziecko mogło bawić się w naśladowanie zwierząt.

1. Poznaj literkę H
          • Alfabet dla dzieci po polsku - LITERA H - UBU nauka literek - bajka dla dzieci

Zadanie: Powtórz słowa, które rozpoczynają się na głoskę H i występowały w bajce.

1. Utrwalamy poznane cyferki - (do wyboru)

• Sławomir Grabowski, Marek Nejman "Przygody kota Filemona" audiobook. Czyta Marian Opania

• Świat Małej Księżniczki "Ja chcę trąbkę"