• Tydzień V

Temat kompleksowy: Stop! Zakazuje! Śmieci w worki się pakuje.

Tydzień od 20.04.- 24.04.20r.

W tym tygodniu dziecko pozna obraz graficzny literki S i cyfry 9. Na podstawie filmu dowie się dlaczego należy segregować odpady i jak należy to robić. Pozna sposoby segregacji odpadów we własnym domu  i będzie mogło  pomagać w tym rodzicom.  Poszerzy zasób swojego słownictwa o słowo recykling. Będzie miało okazję nadać drugie życie zużytym przedmiotom, jak również poeksperymentować z farbami. Na dobranoc posłucha bajki o szczęściu, dzięki której poprawi się jego samopoczucie. Będzie mogło również poćwiczyć razem z innymi dziećmi.

Poćwicz z nami- Pobudka śpiocha.

• RÓWNOWAGA – Wygibasy z naszej klasy - piosenka dla dzieci, dziecięce hity!

1. Dlaczego należy segregować śmieci?- obejrzyj bajkę i spróbuj  odpowiedzieć na to pytanie.
        • Rady na odpady - bajka edukacyjna

Karta pracy - Segregacja_odpadów.pdf

1. Zaśpiewaj z Zozi
        • ZoZi - Świat w naszych rękach (ekologiczna piosenka dla dzieci)

Podpowiedź: Poproś rodzica, aby pokazał Ci jak segregujecie w domu śmieci.

1. Poznaj nowe słowo- RECYKLING
        • Recykling

1. Zrób to sam- Stwórzcie coś z niczego. Czekam na super pomysły! Poniżej inspiracje.
        • Co zrobić z rolek po papierze toaletowym?

• Co można zrobić z plastikowych butelek? Idealny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem

1. Poznaj literkę S
        • Nauka Alfabetu- UBU Poznaje literkę S - Bajka Zamek Smok

Karta pracy - Zabawy z literką S.pdf

1. Poznaj cyferkę 9
        • Baby TV Charlie i cyferki - cyfra 9

Karta pracy - Cyfra_9.pdf  Pokoloruj cyferkę. Policz wisienki i pokoloruj je.

1. Eksperymenty z farbami
        • Planeta Ziemia z rosnących farb-instrukcja wykonania

Przepis na rosnące farby.

Szablon Ziemi do wydruku

Podpowiedź: Jeśli nie chcesz korzystać z rosnących farb możesz pomalować szablon Ziemi
                      farbami plakatowymi, akwarelami, pokolorować kredkami, wylepić plasteliną lub bibułą.

1. Posłuchaj na dobranoc
        • DROGA DO SZCZĘŚCIA – Bajkowisko.pl – słuchowisko – bajka dla dzieci (audiobook)