• Tydzień III

• Instrukcja enlightened

Zad. 1. Memory

Dzieci wycinają z rodzicami obrazki, następnie układają je białą stroną do góry, aby nie było widać obrazków i napisów. W grze należy zdobywać pary obrazek – słowo. Jedna osoba odsłania 2 karty – jeśli jest para, to odsłania po raz kolejny, dopóki nie popełni błędu. Jeśli nie ma pary, to odkłada obrazki w swoje miejsce. Przy odsłanianiu obrazków, należy wypowiadać nazwy rzeczy przedstawionych na obrazkach (są to te same rzeczy, które były w poprzedniej lekcji). Gra trwa do zebrania wszystkich par, wygrywa osoba, która ma najwięcej par.

Zad. 2. What is missing?

Używając obrazków z pliku Memory, układamy obrazki, każemy dziecku zamknąć oczy (close your eyes), następnie zabieramy jeden obrazek, chowamy go,  mówimy dziecku, aby otworzyło oczy (open your eyes) i prosimy, aby zgadło, jakiego obrazka brakuje (what is missing?).

Zad. 3. Spy

Celem gry jest znaleźć odpowiednie słowa na tablicy i je powtórzyć. Rodzic wypowiada słowo, a dziecko je pokazuje. Dla młodszych dzieci podajemy całe słowa – dzieci wskazują obrazek, dla starszych dzieci podajemy tylko pierwszą literę – dziecko zgaduje słowo w j. angielskim i pokazuje obrazek.

Zad. 4. Colour the picture

Na koniec dzieci mogą pokolorować ulubione obrazki, mogą też przy tym powtarzać słowa.

Do pobrania:

Memory.pdf