• Temat kompleksowy: Nadchodzi Zima

Data: 29.11.-03.12.21

W tym tygodniu proponuję dzieciom zapoznać się z cechami charakterystycznymi dla pory roku Zima. Poniżej podaję propozycje zabaw rozwijających spostrzegawczość wzrokową, sprawność ręki. Przedszkolaki będą miały również możliwość poćwiczyć, pośpiewać, poeksperymentować oraz rozwinąć swoją  kreatywność podczas tworzenia. bałwanka.  Nie zabraknie również informacji o bezpiecznych zabawach na śniegu oraz bajek o emocjach.(Podst. prog.Ip.9, IVp.2,11,12,15,18)

1. Poznajemy Zimę
        • Zima - jak powstaje śnieg? Pory roku - Nowy film edukacyjny dla dzieci po polsku

• Zima- kolorowanka

1. Bajki o emocjach- posłuchaj na dobranoc
        • Bajka o NudziMiSiu

1. Zimowa gimnastyka
        • Zimowe ćwiczenia W PODSKOKACH | RYTMIKA DLA DZIECI

1.   My się zimy nie boimy
        • Obudź się, pada śnieg - Epizod 8 - Pełny odcinek - Tupcio Chrupcio Polski

• Póki jeszcze jest śnieg zachęcam do zimowego, rodzinnego spaceru lub lepienia bałwana przed domem.

1. Pośpiewaj
        • "Tupu Tup Po Śniegu" - zimowa choreografia dla dzieci- taniec -piosenka z pokazywaniem

1. Poćwicz rękę
        • Bałwanek – rysuj po śladzie
          Rysuj bałwanka po kropkach, wolno i starannie. Dorysuj samodzielnie brakujące guziki.

1. Eksperymentujemy z lodem
        • Eksperymenty dla dzieci. URATUJMY KOSTKĘ LODU! Przedszkolne laboratorium.

1. Ćwiczymy spostrzegawczość wzrokową
        • Płatki śniegu- połącz ze sobą takie same płatki śniegu

1. Bezpieczne zabawy na śniegu
        • EduKredka – BEZPIECZNE ZABAWY / FERIE ZIMOWE / Film edukacyjny #DLADZIECI #4

1. Tworzymy bałwanka
        • Zapraszam do wspólnej zabawy plastycznej. Poniżej link do wielu propozycji na wykonanie bałwanka. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak zrobić bałwana - 19 kreatywnych pomysłów - Dzieciaki w domu