• 2017/2018

Bal karnawałowy prowadzony w naszym przedszkolu odbędzie się
        w dniu 25 stycznia 2018r. w godz. 930 - 1230.
        Prosimy o zapewnienie dziecku odpowiedniego stroju.

Dzień Babci i Dziadka w grupie dzieci 3,4-letnich (Krasnoludków) odbędzie się 22 stycznia 2018r. o godz. 10.30

Dzień Babci i Dziadka w grupie dzieci 4,5-letnich (Tygrysków) odbędzie się 23 stycznia 2018r. o godz. 10.30

Dzień Babci i Dziadka w grupie dzieci 6-letnich (Biedroneczek) odbędzie się 24 stycznia 2018r. o godz. 10.30

Wszystkie Babcie i Dziadków serdecznie ZAPRASZAMY

10 listopada2017r. - uroczystość patriotyczna: Przedstawienie „A to było tak… Narodowe Święto” w wykonaniu grupy dzieci 6-letnich dla młodszych przedszkolaków.

ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU

Drodzy Rodzice!

W dniu Święta Drzewa tj. 10.X.17r. odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu techniczno-przyrodniczego  „Siedlisko dla ptaków.” Jury w składzie: Przewodnicząca Rady Rodziców - Paulina Basior, Dyrektor przedszkola - Magdalena Kwiatkowska i przedstawiciel Rady Pedagogicznej - Maria Ubycha, dokonało oceny prac konkursowych i po długotrwałych obradach  wyłoniło zwycięzców.

Wśród laureatów znaleźli się:

Grupa dzieci 6-letnich

I miejsce- Nikodem Skąpski,

II miejsce- Wiktor Andrzejewski,

III miejsce- Julia Pietrucha

Grupa dzieci 5,4-letnich

I miejsce- Jan Kosatka

II miejsce- Pola Popłonikowska  i  Maja Milewicz

III miejsce- Szymon Wróbel

Grupa dzieci 4,3-letnich

I miejsce- Zofia Kosatka

II miejsce- Roksana Tomaszewska

III miejsce- Ksawery Wierucki

Ze względu na niską frekwencję dzieci w przedszkolu uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w przyszłym tygodniu. O konkretnym terminie będziecie Państwo poinformowani  poprzez wiadomość pisemną, którą znajdziecie na tablicy w szatni i  stronie facebook-a.

Wszystkim zaangażowanym rodzicom i dziadkom w tworzeniu Kreatywnego ogrodu wokół naszego przedszkola z uwzględnieniem krainy „Siedlisko dla ptaków”

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

KONKURS   techniczno-przyrodniczy

Siedlisko dla ptaków

W ramach realizacji priorytetów MEN „Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej, informatycznej”, chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy przy tworzeniu Kreatywnego ogrodu wokół naszego przedszkola. Naszym celem jest stworzenie krain matematyczno-przyrodniczych służących  edukacji naszych przedszkolaków w otoczeniu świata przyrody.

W tym roku szkolnym chcemy stworzyć krainę „SIEDLISKO  DLA  PTAKÓW.” Dlatego też  zachęcamy  Państwa do  udział w konkursie.

Regulamin konkursu techniczno-przyrodniczego  „Siedlisko dla ptaków”:

1.     Cele konkursu :

-budzenie zainteresowań dzieci przyrodą ożywioną,

-wspieranie działań twórczych dzieci  w różnych formach aktywności,

-wzmacnianie więzi uczuciowej między członkami rodziny.

2.     Warunki uczestnictwa :

-w konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3-6 lat wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami,

-zgłoszenie udziału dziecka w konkursie  dokonuje rodzic nauczycielowi prowadzącemu daną  grupę wypełniając jednocześnie „kartę uczestnictwa w konkursie” w terminie do  22  września b. roku,

-konkurs podzielony jest tematycznie:

• grupa p. Marylki czyli Tygryski 5,4-latki-  „Stołówka dla ptaków,” w ramach której można zbudować karmnik dla ptaków sugerując się ekologicznymi rozwiązaniami- wszelkie pomocne informacje znajdziecie państwo na stronie internetowej: www.ekologiawogrodzie.pl
        • grupa p. Moniki czyli Krasnoludki  3,4-latki i p. Marysi Biedroneczki 6-latki-

„Siedlisko dla ptaków”, w ramach której należy zbudować budki lęgowe- wszelkie pomocne informacje znajdziecie państwo na stronie internetowej: www.otop.org.pl.

Inspiracji możecie Państwo szukać na następujących stronach internetowych: www.homebook.pl , www.budujesz.info, www.naszesoo.pl , https://pl.pinterest.com , info-e.ogrody,pl .

3.      Jury :

-Komisję konkursową powołuje organizator.

4.      Kryteria oceny :

- pomysłowość i oryginalność,

- ekologiczne rozwiązanie,

- spełnione powyższe warunki uczestnictwa

5.     Nagrody :

-dla każdego dziecka i jego rodziny  przewidziany jest dyplom za uczestnictwo lub zajęte miejsce oraz nagroda,

-ogłoszenie wyników i uroczyste zawieszenie przygotowanych prac konkursowych w ogrodzie przedszkolnym odbędzie się 10 października w dniu Święta Drzewa.

6.      Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:
                 M. Janiaczyk i M. Pacholska

Prace konkursowe należy złożyć u wychowawcy grupy do 4 października 2017r.